Jubileusz 95-lecia prof. Zdzisława Samsonowicza

Jubileusz 95-lecia będzie obchodził w środę, 23 maja, prof. Zdzisław Samsonowicz. Profesor był jednym z pierwszych studentów Politechniki Wrocławskiej, a następnie — przez 60 lat — pracownikiem uczelni. Uroczystość z okazji urodzin profesora rozpocznie się o godz. 11.00 w auli PWr (bud. A-1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27).

Podczas uroczystości prof. Zdzisław Samsonowicz otrzyma tytuł Profesora honorowego Politechniki Wrocławskiej, a laudację na jego cześć wygłosi prof. Roman Wrona z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 2010 r. uczelnia ta przyznała prof. Samsonowiczowi tytuł doktora honoris causa za zasługi dla rozwoju polskiej i światowej nauki oraz przemysłu odlewniczego.

W ramach obchodów jubileuszu zaplanowano także XVIII Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną Zapewnienie jakości w odlewnictwie i spawalnictwie 2018. Spotkanie odbędzie się 23-25 maja w Trzebnicy. Patronat nad wydarzeniem objął prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Więcej informacji na stronie głównej PWr.