Komunikat rektora ws. funkcjonowania uczelni w semestrze zimowym

Szanowni Państwo, Pracownicy, Studenci i Doktoranci,

Informujemy, że po analizach i konsultacjach podjęliśmy decyzję o uruchomieniu studiów w semestrze zimowym w formule hybrydowej. Oznacza to, że część zajęć odbywać się będzie stacjonarnie na uczelni (przede wszystkim laboratoria i zajęcia w-f), a część będzie prowadzona w formie zdalnej (przede wszystkim wykłady i lektoraty). Plany zajęć zostaną przygotowane tak, aby kształcenie, w zależności od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemicznej, można było w łatwy sposób przestawić na całkowicie zdalne.

W przyjętych rozwiązaniach priorytetowo zostaną potraktowani studenci pierwszych i ostatnich semestrów studiów I i II stopnia oraz doktoranci.

O formie prowadzenia zajęć na poszczególnych kierunkach i latach studiów decydują dziekani i to oni będą Państwa informować o przyjętych rozwiązaniach, gdyż to władze wydziałów najlepiej znają zarówno potrzeby nauczycieli akademickich, jak i studentów.

Stosowne Zarządzenie Rektora, regulujące szczegółowo kwestie organizacji pracy i kształcenia na Politechnice Wrocławskiej od 1 października 2020 r., zostanie opublikowane po ukazaniu się zaleceń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na nowy rok akademicki, nie później jednak niż 15 września.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia,

prof. Cezary Madryas, rektor
prof. Arkadiusz Wójs, rektor elekt