Seminarium 25 marca 2015

Szanowni Państwo,
na najbliższym Seminarium Katedry tj. 25.03 2015 roku wystąpi Pan Marcin Sokołowski, Chief Executive Officer z firmy MTC Sp. z o.o.
z Krakowa.

W ramach wystąpienia zostanie przeprowadzona prezentacja dwóch urządzeń- defektoskopu ultradźwiękowego i prądowirowego znajdujących się w ofercie firmy MTC.

Firma MTC zajmuje się dystrybucją urządzeń z zakresu elektroniki przemysłowej. W ofercie posiada ultradźwiękowe urządzenia do badań nieniszczących (NDT). Firma zajmuje się również realizacją projektów B+R oraz projektowaniem specjalistycznych elektronicznych systemów pomiarowych.

Strategia firmy MTC:
W Material Testing Center rozumiemy, że zapewnienie bezawaryjnej pracy urządzeń technicznych i ograniczenie liczby nieprzewidzianych przestojów naprawczych to jedno z największych wyzwań stojących przed inżynierami utrzymania ruchu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, wspieramy osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu oraz kontrolę jakości w realizacji ich zadań, oferując najnowocześniejsze, innowacyjne technologie, monitorujące stan techniczny urządzeń, konstrukcji ciśnieniowych i linii produkcyjnych. Stosowane przez nas rozwiązania techniczne pozwalają kontrolować powstawanie i rozwój korozji, pęknięć zmęczeniowych, erozji, opalizacji i innych uszkodzeń mających wpływ na awaryjność pracy maszyn i urządzeń stosowanych w energetyce tradycyjnej i przemyśle.

Usługi
Oferta Material Testing Center obejmuje nie tylko sprzedaż gotowych urządzeń do badań nieniszczących i opracowywanie nowych technologii z tej dziedziny. To także szeroka gama usług związanych z oceną stanu technicznego urządzeń, konstrukcji ciśnieniowych i linii produkcyjnych. Oferujemy m.in. inspekcje techniczne obiektów przemysłowych oraz związanych z energetyką konwencjonalną i wiatrową, które pozwalają ocenić ryzyko wystąpienia awarii, zagrożenia bezpieczeństwa czy innych nietypowych zdarzeń. Wszystkie usługi oferowane przez Material Testing Center są wykonywane przez naszych doświadczonych pracowników, którzy korzystają z najnowocześniejszych urządzeń, posługują się wiarygodnymi technologiami. Stawiamy na jakość, punktualność i dostosowanie czasu i zakresu przeprowadzanych badań do oczekiwań klienta.

Material Testing Center
Spółka Material Testing Center powstała z przekonania, że wszystkie rzeczy stworzone przez człowieka wymagają odpowiedniej troski. Szczególna uwaga należy się maszynom i urządzeniom od funkcjonowania, których zależy rytmiczna praca przedsiębiorstwa, bezpieczeństwo jego załogi. Jednak nawet najlepsza opieka, przestrzeganie zaleceń serwisowych, nie uchroni ich od „zmęczenia materiału”, mikropęknięć, niekorzystnych naprężeń i innych uszkodzeń – niewidocznych i tym bardziej niebezpiecznych. Lepiej zaplanować przeprowadzać regularnie przeglądy techniczne oraz testy pozwalające ujawnić dopiero powstające uszkodzenia, niż czekać na awarię i martwić się związanymi z tym stratami. Naszą ambicją jest wykrywanie choćby najmniejszych niedoskonałości w testowanych materiałach i urządzeniach, przestrzeganie naszych klientów o wszelkich możliwych zagrożeniach, proponowanie najlepszych urządzeń i działań zaradczych.

Serdecznie zapraszamy!