Komunikat Rektora dot. funkcjonowania uczelni od 1 czerwca

Szanowni Państwo,

informuję, że od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe zasady pracy, kształcenia i organizacji życia uczelni, przywracające częściowo funkcjonowanie Politechniki Wrocławskiej w trybie stacjonarnym.

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą do końca semestru letniego w formie zdalnej. Wyjątkiem są te laboratoria, których przeprowadzenie w formie zajęć stacjonarnych jest niezbędne – decyzję w tej sprawie każdorazowo podejmują i komunikują dziekani wydziałów. Kwestie związane z odbywaniem praktyk zawodowych również leżą w gestii i kompetencji władz wydziałów, które najlepiej znają zarówno potrzeby nauczycieli akademickich i studentów, jak i specyfikę poszczególnych kierunków studiów.

Trwają prace nad zmianami w regulaminie studiów – w zakresie dostosowania terminarza zajęć dydaktycznych, długości sesji egzaminacyjnej oraz terminów obron prac dyplomowych – tak, aby mogły odbywać się do końca września 2020.

Od 1 czerwca pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi wracają do pracy w trybie stacjonarnym, zgodnie z obowiązującymi ich warunkami świadczenia pracy, przy zapewnieniu wymaganych aktualną sytuacją epidemiczną rygorów bezpieczeństwa sanitarnego.

W dalszym ciągu odwołane są wszelkie konferencje, wydarzenia i imprezy na Politechnice Wrocławskiej, zawieszone zagraniczne wyjazdy służbowe pracowników, doktorantów i studentów oraz przyjazdy gości z zagranicy.

Stosowne Zarządzenie Rektora, regulujące szczegółowo kwestie organizacji pracy i kształcenia na Politechnice Wrocławskiej od 1 czerwca 2020 r., zostanie opublikowane w połowie przyszłego tygodnia.

Wszystkich pracowników proszę o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Liczę na Państwa zrozumienie i współpracę w tej trudnej, nie tylko dla społeczności Politechniki Wrocławskiej, sytuacji.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia,

prof. Cezary Madryas, rektor