Dyplomantka naszej katedry (opiekun pracy prof. Jerzy Detyna), Justyna Bącela znalazła się, w ramach wymiany studenckiej, w Hiszpanii, na University of Deusto. Została tam włączona do zespołu prowadzącego ciekawy projekt na tym uniwersytecie. Celem tego projektu jest model urządzenia do rehabilitacji ręki spastycznej dla pacjentów po udarze. Ideą projektu jest wymodelowanie urządzenia (w programie SolidWorks) kompatybilnego z aplikacją na smartfona, gdzie pacjent może kontrolować i regulować ilość wykonywanych ćwiczeń, prędkość zginania palców, itp., a następnie wydrukowanie prototypu 3D.
Archiwum miesiąca: marzec 2019
Godziny rektorskie 28 marca
28 marca odbędzie się uroczystość, podczas której wręczone zostaną promocje doktorskie i dyplomy dla nowych doktorów habilitowanych Politechniki Wrocławskiej
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.15 w auli gmachu głównego PWr.
28 marca odbędzie się uroczystość, podczas której wręczone zostaną promocje doktorskie i dyplomy dla nowych doktorów habilitowanych Politechniki Wrocławskiej Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.15 w auli gmachu głównego PWr.
Program uroczystości:
wystąpienie Rektora PWr prof. Cezarego Madryasa,
promocje doktorskie,
wręczenie dyplomów doktora habilitowanego,
wręczenie innych wyróżnień.
W celu umożliwienia społeczności akademickiej Politechniki Wrocławskiej udziału w uroczystości promocji doktorskich i wręczenia dyplomów doktora habilitowanego Jego Magnificencja Rektor ustanawił godziny rektorskie we Wrocławiu w dniu 28 marca 2019 roku (czwartek) od godz. 11:00 do 15.00.
Końcowa prezentacja rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Zięty
W imieniu przewodniczącego Wydziałowej Komisji Doktorskiej w dyscyplinie mechanika, dr. hab. inż. Jerzego Detyny, prof. uczelni, uprzejmie zapraszam na seminarium naukowe poświęcone końcowej prezentacji rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Zięty, w dniu 27 marca 2019 r. (środa), o godz. 11.15, sala 117 bud. B1.
Tytuł pracy: Mikrostruktura i właściwości fizyczne łuków ortodontycznych w środowisku jamy ustnej
Promotor: dr hab.inż. Jerzy Detyna, prof. uczelni
Drugi promotor: prof. dr hab. n. med. Joanna Antoszewska-Smith (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)
Promotor pomocniczy: dr hab. inż. Dominika Grygier
Seminarium Katedry Inżynierii Biomedycznej
We wtorek 26 marca 2019r. na seminarium Katedry Inżynierii Biomedycznej pani mgr inż. Katarzyna Gałecka wygłosi wykład pt. ,,Fizjologiczne parametry płytek krwi w procesie hemodializy zwierząt i ich zmiany wywołane promieniowaniem z zakresu bliskiej podczerwieni (NIR)”.
Będzie to prezentacja przed otwarciem przewodu doktorskiego na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.
Proponowany promotor: pani Prof. dr hab. Małgorzata Komorowska, proponowany drugi promotor: pan dr hab. inż. Jerzy Detyna.
Na wykład zapraszam do sali 304b bud. D-1 o godz. 13.15.
Seminarium 20 marca 2019 r.
Szanowni Państwo,
na najbliższym seminarium, tj. 20 marca wystąpi Pan mgr inż. Michał Smolnicki, który przedstawi prezentację otwierającą przewód doktorski pt. „Mixed mode fatigue crack growth description in FML materials”
Serdecznie zapraszamy!
Prezentacje rozpraw doktorskich
W imieniu przewodniczącego Wydziałowej Komisji Doktorskiej w dyscyplinie mechanika, dr. hab. inż. Jerzego Detyny, prof. uczelni, uprzejmie zapraszam na seminarium naukowe poświęcone końcowej prezentacji rozpraw doktorskich:
- Mgr inż. Mai Rogali
pt. „Właściwości biomechaniczne struktur gałki ocznej i ich wpływ na procesy dynamiczne zachodzące w oku”- Promotor: dr hab. inż. Jerzy Detyna, prof. uczeln
- Promotor pomocniczy: dr inż. Monika Danielewska
- Mgr. inż. Michała Przybylskiego
pt. „Zmodyfikowany model lepko-sprężysty do opisu właściwości elastomerów magnetoreologicznych”- Promotor: prof. dr hab. inż. Jerzy Kaleta
- Promotor pomocniczy: dr inż. Daniel Lewandowski
Seminarium odbędzie się 13 marca 2019 r. (środa) o godz. 11.15, w sali 117 bud. B1.
Seminarium „Możliwości wykorzystania warst zol-żelowych w produkcji roślinnej
We wtorek o godz. 8.15 odbędzie się seminarium w Instytucie Agroekologii i Produkcji Roślinnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w trakcie którego Pani dr Beata Borak zaprezentuje temat:
„Możliwości wykorzystania nanowarstw zol-żelowych w produkcji roślinnej”.
Miejsce seminarium: budynek przy pl. Grunwaldzkim 24A, sala 0.18.
Gospodarzem seminarium będzie Pan prof. dr hab. Andrzej Kotecki, dyrektor Instytutu. Seminarium jest następstwem wstępnym rozmów i wprowadzeniem do możliwej współpracy naukowej.
Poza pracownikami UPWr w seminarium wezmą udział przedstawiciele dwóch firm z obszaru Nano, które zaprosił prof. Mirosław Miller (współinicjator współpracy i bardzo życzliwa nam osoba).
Prof. Krzysztof Maruszewski wraca ! W ramach programu EU back to university
W imieniu Pana Dziekana Wydziału Mechanicznego zapraszamy na XXIV Seminarium Wydziałowe, które odbędzie się w środę, 6 marca o godzinie 11:15. Organizatorami seminarium są katedry Materiałoznawstwa, Wytrzymałości i Spawalnictwa oraz Katedra Mechaniki i Inżynierii Materiałowej.
W trakcie seminarium wystąpi prof. dr hab. inż. Krzysztof Maruszewski, były pracownik naszego wydziału, były dyrektor Instytutu Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej, a od wielu lat dyrektor kolejnych instytutów z sieci Join Research Centre.
Odpowiadając na zaproszenie Dziekana Wydziału Mechanicznego, Profesor Maruszewski odwiedza nas w ramach akcji „EU Back to University”, umożliwiającej spotkanie kadry naukowej i studentów z prominentnymi przedstawicielami Unii Europejskiej. Sopotkanie pozwoli na zaprezentowanie trendów w polityce Unii w zakresie nauki i kształcenia oraz nowych możliwości stojących do dyspozycji uniwersytetów z krajów członkowskich.