Stymulacja wzrostu roślin

Kilka dni temu, na stronie głównej Politechniki Wrocławskiej pojawiła się informacja zatytułowana Mniej chemii w rolnictwie? Na PWr wytwarzamy biostymulatory wzrostu roślin. W pierwszej chwili, być może, trudno ją łączyć z Wydziałem Mechanicznym czy uczelnią techniczną, ale dziś tak zwane life sciences obecne są na wszystkich uczelniach technicznych.

Nie inaczej jest i w naszym przypadku. W Katedrze zajmujemy się nie tylko bioinżynierią czy biomechaniką, ale również zagadnieniami związanymi ze wzrostem roślin. Prace prowadzone są wspólnie z innymi Wydziałami Uczelni (na przykład Chemiczny) czy innymi uczelniami (Uniwersytet Przyrodniczy).

Jedną z osób, która na co dzień łączy zainteresowania mechaniką i procesami wzrostu roślin jest prof. Jerzy Detyna. Ten wątek pojawia się również w pracach prof. Daniela Lewandowskiego, czy dr. Rafała Mecha.