Prezentacja osiągnięć zespołu prof. G. Lesiuka na targach w Krakowie

Po raz kolejny odbyły się targi KOMPOZYT-EXPO i po raz kolejny było tam nasze stoisko. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że jesteśmy najbardziej rozpoznawanym zespołem w zakresie kompozytów: prętów, rur, zbiorników, itd. w Polsce.

Odbyło się również spotkanie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, na którym ogłoszono laureatów nagród w konkursie Innowacja Branży Kompozytowej 2022.

Zespół Badawczy Kompozytów i Konstrukcji Lekkich dostał wyróżnienie w kategorii Produkt za innowacyjną konstrukcję. Jest ona wynikiem współpracy firmy Amargo Spółka z o. o. Sp.K, Politechniki Warszawskiej (Wydział Inżynierii Materiałowej) oraz Politechniki Wrocławskiej (Wydział Mechaniczny).

Prace prowadzone były w ramach finansowanego przez NCBiR projektu „Opracowanie inteligentnej konstrukcji ciśnieniowego zbiornika kompozytowego z uchylną dennicą”.

W naszym laboratorium zaprojektowano, wykonano i przeprowadzono badania ciśnieniowe kompozytowego zbiornika ciśnieniowego dla przemysłu chemicznego. Współautorami sukcesu są zespoły badawcze prof. G. Lesiuka, prof. M. Stosiaka oraz prof. W. Błażejewskiego.

Zbiornik prezentowany był na targach KOMPOZYT-EXPO.

Gratulujemy

Od Lewej Prof. Anna Dolata, Dr Szczepan Gorbacz (Amargo Spółka z o. o. Sp.K), Dr Rafał Kozera (Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Materiałowej) Prof. Wojciech Błażejewski (Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczny) Damian Halasa, Prof. Anna Boczkowska, Dr Andrzej Czulak