Kolejna edycja Polsko-Szwajcarskiego Dnia Innowacji

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła konferencja Polish-Swiss Innovation Day, zorganizowana przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce oraz Polsko-Szwajcarska Izbę Gospodarczą wraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwem Rozwoju. Celem spotkania była wymiana najlepszych praktyk oraz podkreślenie roli innowacji w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i globalnych korporacji.

Oprócz tego 13 kwietnia prof. Patrick Aebischer, wybitny naukowiec i jedna z najbardziej znanych postaci w świecie innowacji opowiedział w Warszawie, jak udało mu się przekształcić swoją szkołę, Federalną Szkołę Politechniczną w Lozannie, w jedną z najlepszych na świecie. Nagrania dostępne są w serwisie Youtube. Na obejrzenie obu części wykładu trzeba zarezerwować ponad dwie godziny (zegarowe).