prof. Maciej Kulisiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 11 września 2023 r. zmarł profesor Maciej Kulisiewicz. Urodził się 23 maja 1946 roku w Zduńskiej Woli

Był absolwentem Politechniki Wrocławskiej (Wydział Budownictwa Lądowego) i praktycznie całe (w latach 1969–1972 zatrudniony był w Jelczańskich zakładach samochodowych) swoje życie zawodowe związał z Uczelnią. Tu obronił doktorat (1975), napisał pracę habilitacyjną (1986) i tu zdobył tytuł profesora.

Był (współ)autorem 181 publikacji naukowych (książek, artykułów, prac konferencyjnych oraz patentów).

Podstawową dziedziną Jego zainteresowań była dynamika złożonych układów mechanicznych.

Pełnił wiele funkcji na Uczelni i w Instytucie Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej.

Był najbardziej obiecującym młodym uczonym.

Z głębokim smutkiem żegnamy naszego współpracownika, kolegę i nauczyciela akademickiego.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 15 września o godzinie 12 na Cmentarzu Kiełczowskim.