Profesor Marian Nowak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 5 czerwca 2014 zmarł w wieku 84 lat prof. dr hab. inż Marian Nowak.
Emerytowany nauczyciel akademicki Instytutu Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej Politechniki Wrocławskiej.
Pełnił funkcje zastępcy dyrektora Filii w Kłodzku, był zastępcą dyrektora Instytutu ds. Kształcenia Kadry Naukowej oraz Współpracy z Przemysłem i Badań Naukowych. W Instytucie i na Wydziale kierował doktoryzowaniem w dziedzinie Mechanika.
Ceniony, szanowany i lubiany przez studentów i współpracowników Nauczyciel wielu pokoleń inżynierów, Wychowawca i Przyjaciel. Wybitnie zasłużony dla rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Autor ponad 200 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Współautor podręcznika „Problemy wytężenia i znużenia polimerów jako tworzyw konstrukcyjnych”. Należał w czasie swojej aktywności zawodowej do profesorów o największej liczbie publikacji. Wielokrotnie odznaczany i nagradzany m. in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odszedł od nas prawy, szlachetny i serdeczny Człowiek. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 10 w poniedziałek 9 czerwca na Cmentarzu Grabiszyńskim.