Seminarium 27 kwietnia 2016 r.

W ramach seminarium wystąpił Pan Mgr inż. Mirosław Łukiewski z firmy FluxCom z Koszęcina. Prelegent przedstawił prezentację pt. „Wykorzystanie nowoczesnych materiałów magnetycznych do budowy wieloszczelinowych rdzeni dławików filtrów pasywnych„. Pan Mgr inż. Łukiewski jest konstruktorem z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu nietypowych konstrukcji transformatorowych. Zaprezentowane zostały rozwiązania konstrukcji transformatorów stosowanych m.in. w środkach komunikacji miejskiej czy maszynach górniczych, ale także badania nad nowymi materiałami magnetycznymi przewidzianymi do budowy dławików filtrów pasywnych. Treść wystąpienia Prelegenta była bardzo dobrym dowodem na udane połączenie badań ze styku mechaniki i elektroniki.

Interdyscyplinarność wystąpienia była powodem obecności licznej grupy gości z Wydziału Elektrycznego, w tym m.in. Prodziekana ds. Studenckich, Pana Dr. hab. inż. Leszka Pawlaczyka.