Analiza wzrostu pęknięć zmęczeniowych — eksperymenty i modelowanie

W najbliższą środę (18 listopada 2020 r), o nieco nietypowej porze: o godzinie 15:15 (ze względu na różnicę czasu między Polską a Kanadą) zapraszamy na seminarium profesora Grzegorza Glinki z Uniwersytetu Waterloo w Kanadzie.

Tematem spotkania będzie

Analiza wzrostu pęknięć zmęczeniowych – eksperymenty i modelowanie

(Fatigue Crack Growth Analysis — Experiments and Modelling)

Krótkie bio prof. Glinki

Grzegorz (Gregory) Glinka jest profesorem na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatronicznej Uniwersytetu Waterloo (Kanada). Specjalizuje się w mechanice pękania i zmęczeniu konstrukcji stalowych oraz maszyn mechanicznych. Pełnił również funkcję eksperta ONZ. Zainteresowania naukowe profesora Glinki obejmują pękanie materiałów, zmęczenie konstrukcji, zmęczenie wieloosiowe i pełzanie materiałów inżynierskich, projektowanie wspomagane komputerowo, analizę naprężeń sprężysto-plastycznych MES oraz niezawodność. Interesuje się również funkcjami wagi i modelowaniem strukturalnym dla czynników intensywności naprężeń. Ostatnie działania badawcze profesora Glinki obejmują modelowanie wzrostu pęknięć zmęczeniowych przy obciążeniach losowych oraz optymalizację zmęczeniową konstrukcji spawanych.

Opublikował ponad 160 artykułów w czasopismach technicznych i podręcznikach, a także prowadzi kilka zaawansowanych rocznych kursów inżynierii mechanicznej i mechatronicznej na uniwersytecie.

Profesor Glinka jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.