Nagroda Rektora dla Barbary Kmiecik

Naszej (prof. Jerzego Detyny) doktorantce, Barbarze Kmiecik,  przyznana została Nagroda Rektora za osiągnięcia naukowe.

Doktorantka intensywnie udziela się na konferencjach naukowych i z pasją opowiada na nich o realizowanym przez nią projekcie doktorskim. W swoim doktoracie zamierza połączyć właściwości mechaniczne ze strukturą biochemiczną tkanek miękkich. Projektuje i konstruuje system pomiarowy, który ma na celu zobrazowanie zmian zachodzących na powierzchni badanego materiału podczas rozciągania dwuosiowego. Wykorzystując spektroskopię oscylacyjną chce zidentyfikować zmiany zachodzące na poziomie molekularnym. Swoje pomysły i spostrzeżenia przedstawiała zarówno na wielu konferencjach międzynarodowych (2014 IEEE I&M Society Workshop, Auckland November 24-25 Instrumentation and Measurement: New Zealand, OPTO2015 Conference, The 8th International Symposium on Mechanics of Materials and Structures and International Conference Fracture and Fragmentation Technologies in Science and Engineering) jak i krajowych (VI Sympozjum Współczesna Myśl Techniczna w Naukach Medycznych i Biologicznych, IV Polska Konferencja Optyczna). Chętnie nawiązuje znajomości międzyuczelniane pozwalające na nawiązanie współpracy z innymi jednostkami naukowymi. Doktorantka chętnie realizuje również staże naukowe (The Auckland Bioengineering Institute (ABI), Nowa Zelandia) i w polskich przedsiębiorstwach (Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp z o.o.). Osiągnięcia i chęć rozwoju naukowego doktorantki została zauważona m.in. na OPTO2015 Conference, na której praca doktorantki uzyskała III miejsce w konkursie plakatowym.

Serdecznie gratulujemy!