Seminarium 12 listopada 2015

Szanowni Państwo, na najbliższym Seminarium Katedry
tj.  12.11 2015 r.  odbędą się dwie prezentacje.
1) Mgr inż. Katarzyna Niemiec zaprezentuje tematykę podjęta w ramach realizacji rozprawy doktorskiej.
2) Mgr inż. Paulina Koszla przestawi prezentację pt.:”43 edycja SIM 2015″. Wystąpienie ma na celu zaprezentowanie konferencji SIM 2015 i udziału w niej. Zostaną przedstawione zaprezentowane artykuły oraz ogólne podsumowanie konferencji.

Serdecznie zapraszamy!

Nagroda Rektora dla Barbary Kmiecik

Naszej (prof. Jerzego Detyny) doktorantce, Barbarze Kmiecik,  przyznana została Nagroda Rektora za osiągnięcia naukowe.

Doktorantka intensywnie udziela się na konferencjach naukowych i z pasją opowiada na nich o realizowanym przez nią projekcie doktorskim. W swoim doktoracie zamierza połączyć właściwości mechaniczne ze strukturą biochemiczną tkanek miękkich. Projektuje i konstruuje system pomiarowy, który ma na celu zobrazowanie zmian zachodzących na powierzchni badanego materiału podczas rozciągania dwuosiowego. Wykorzystując spektroskopię oscylacyjną chce zidentyfikować zmiany zachodzące na poziomie molekularnym. Swoje pomysły i spostrzeżenia przedstawiała zarówno na wielu konferencjach międzynarodowych (2014 IEEE I&M Society Workshop, Auckland November 24-25 Instrumentation and Measurement: New Zealand, OPTO2015 Conference, The 8th International Symposium on Mechanics of Materials and Structures and International Conference Fracture and Fragmentation Technologies in Science and Engineering) jak i krajowych (VI Sympozjum Współczesna Myśl Techniczna w Naukach Medycznych i Biologicznych, IV Polska Konferencja Optyczna). Chętnie nawiązuje znajomości międzyuczelniane pozwalające na nawiązanie współpracy z innymi jednostkami naukowymi. Doktorantka chętnie realizuje również staże naukowe (The Auckland Bioengineering Institute (ABI), Nowa Zelandia) i w polskich przedsiębiorstwach (Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp z o.o.). Osiągnięcia i chęć rozwoju naukowego doktorantki została zauważona m.in. na OPTO2015 Conference, na której praca doktorantki uzyskała III miejsce w konkursie plakatowym.

Serdecznie gratulujemy!