Sukces Rady Doktorantów Politechniki Wrocławskiej

W katedrze (według moich pobieżnych obliczeń) mamy około (bo o zmianach dowiaduję się jako ostatni) 37 osób ubiegających się o tytuł doktora (niektórzy tylko mają ciągle otwarty przewód doktorski). To spora grupa.

Wszyscy są bardzo aktywni. Część z nich studiuje w Szkole Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej, inni funkcjonują w ramach Studiów Doktoranckich. Sporo zamieszania wprowadziła tu modyfikowana Ustawa o Szkolnictwie Wyższym.

Na uczelni funkcjonuje Rada Doktorantów. I, okazało się, że Rada Doktorantów Politechniki Wrocławskiej jest najlepszą ze wszystkich w Polsce, na co zapewne miał wpływ fakt, że Politechnika Wrocławska została zaliczona do najbardziej prodoktoranckich uczelni w Polsce. Donosi o tym wpis na Stronie głównej Politechniki Wrocławskiej: PRODOK 2021: nagrody dla doktorantów z PWr.

Nasza Katedra (a wcześniej Instytut) zawsze był bardzo prodoktorancki stąd jest nam bardzo miło, że nasza Doktorantka, Pani Wioletta Seremak byłą Sekretarzem Rady Doktorantów XVI kadencji (2020/2021), która była oceniana w konkursie.