Konferencja: Wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny

W środę 14 grudnia 2022 w godzinach 10–22 będzie miała miejsce konferencja Wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny. Odbędzie się ona w budynku Concordia Design, Wyspa Słodowa 7 we Wrocławiu.

Jej organizatorami są Dolnośląska Dolina Wodorowa, Politechnika Wrocławska, Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN, Uniwersytet PrzyrodniczyUniwersytet Ekonomiczny.

Konferencja poświęcona będzie kwestiom rozwoju gospodarki opartej na wykorzystaniu wodoru jako nośnika energii oraz surowca chemicznego, w tym rozwiązaniom i szansom technologii wodorowych. Konferencja podsumuje pierwszy etap rozwoju Dolnośląskiej Doliny Wodorowej, w trakcie którego dokonano rejestracji organizacji oraz przeprowadzono mapowanie kompetencji i realizowanych projektów w tym zakresie w gospodarczych i naukowych instytucjach Dolnego Śląska. Zostaną zaprezentowane najważniejsze z nich na tle wodorowych inicjatyw w Polsce, Europie i świecie.

Więcej informacji znaleźć można na stronie konferencji.