Projektowanie i ocena niezawodności zmęczeniowej w warunkach niepewności

Kolejnym gościem na Seminarium Dynamiki będzie prof. Shun-Peng ZhuUniversity of Electronic Science and Technology of China (UESTC).

Tematem spotkania będzie:

Fatigue reliability design and assessment under uncertainty (Projektowanie i ocena niezawodności zmęczeniowej w warunkach niepewności)

Poniżej krótkie bio Profesora:

Dr Shun-Peng Zhu, profesor inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Elektroniki i Technologii (UESTC) w Chinach. Uzyskał stopień doktora w dyscyplinie inżynieria mechaniczna na UESTC w 2011 r. Został uhonorowany stypendium naukowym Politechniki Mediolańskiej (PIF – PoliMi International Fellowships) w latach 2016–2018 oraz był pracownikiem naukoweym na Uniwersytecie Maryland w Stanach Zjednoczonych w roku 2010.

Wyniki jego badań były publikowane w czasopismach naukowych i redagowanych wydawnictwach. Opublikował ponad 100 recenzowanych rozdziałów w książkach, artykułów w czasopismach naukowych. Podstawową tematyką jego badań badań są: projektowanie niezawodności zmęczeniowej; probabilistyczne modelowanie fizyki uszkodzeń; wielofizyczne modelowanie uszkodzeń i przewidywanie żywotności komponentów/materiałów inżynierskich.

Otrzymał Nagrode za zasługi dla ESIS-TC12 w 2019 roku, Polimi International Fellowship w 2016 roku, II nagrodę National Defense Science and Technology Progress Award od Ministerstwa Przemysłu i Informatyki Chin w 2014 roku, Hiwin Doctoral Dissertation Award in 2012, nagrody za najlepszy artykuł na kilku międzynarodowych konferencjach i nagrody Elsevier dla wybitnych recenzentów.

Jest najczęściej cytowanym chińskim naukowcem Elsevier w dziedzinie bezpieczeństwa, ryzyka, niezawodności i jakości od 2018 r., a także jest gościnnym redaktorem, członkiem rad redakcyjnych kilku międzynarodowych czasopism i serii wydawniczych Springer.