W najbliższą środę, 3 czerwca 2020, na seminarium dynamiki gościnnie wystąpi z .
Tematem jego wystąpienia będzie:
Iteracyjne uczenie sterowania — przykłady zastosowań
Serdecznie zapraszamy.
W najbliższą środę, 3 czerwca 2020, na seminarium dynamiki gościnnie wystąpi z .
Tematem jego wystąpienia będzie:
Iteracyjne uczenie sterowania — przykłady zastosowań
Serdecznie zapraszamy.
postara się podsumować swoje aktywności w prezentacji zatytułowanej:
Znaczenie bodźców mechanicznych w rozwoju i adaptacji funkcjonalnej tkanki kostnej.
Seminarium (jak to ostatnio) przeprowadzone zostanie w formie on-line.
Serdeczni zapraszamy
Szanowni Państwo,
informuję, że od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe zasady pracy, kształcenia i organizacji życia uczelni, przywracające częściowo funkcjonowanie Politechniki Wrocławskiej w trybie stacjonarnym.
Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą do końca semestru letniego w formie zdalnej. Wyjątkiem są te laboratoria, których przeprowadzenie w formie zajęć stacjonarnych jest niezbędne – decyzję w tej sprawie każdorazowo podejmują i komunikują dziekani wydziałów. Kwestie związane z odbywaniem praktyk zawodowych również leżą w gestii i kompetencji władz wydziałów, które najlepiej znają zarówno potrzeby nauczycieli akademickich i studentów, jak i specyfikę poszczególnych kierunków studiów.
Trwają prace nad zmianami w regulaminie studiów – w zakresie dostosowania terminarza zajęć dydaktycznych, długości sesji egzaminacyjnej oraz terminów obron prac dyplomowych – tak, aby mogły odbywać się do końca września 2020.
Od 1 czerwca pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi wracają do pracy w trybie stacjonarnym, zgodnie z obowiązującymi ich warunkami świadczenia pracy, przy zapewnieniu wymaganych aktualną sytuacją epidemiczną rygorów bezpieczeństwa sanitarnego.
W dalszym ciągu odwołane są wszelkie konferencje, wydarzenia i imprezy na Politechnice Wrocławskiej, zawieszone zagraniczne wyjazdy służbowe pracowników, doktorantów i studentów oraz przyjazdy gości z zagranicy.
Stosowne Zarządzenie Rektora, regulujące szczegółowo kwestie organizacji pracy i kształcenia na Politechnice Wrocławskiej od 1 czerwca 2020 r., zostanie opublikowane w połowie przyszłego tygodnia.
Wszystkich pracowników proszę o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz zachowanie szczególnej ostrożności.
Liczę na Państwa zrozumienie i współpracę w tej trudnej, nie tylko dla społeczności Politechniki Wrocławskiej, sytuacji.
Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia,
prof. Cezary Madryas, rektor
Na najbliższym seminarium będziemy dyskutować na temat naszych doświadczeń ze zdalnym nauczaniem.
20majaSzukając pomysłu na zdalne prowadzenie zajęć może warto zapoznać się z uwagami dr. Jacka Stańdo z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej.
Wpis „Jakie możliwości dają Webinaria?” pojawił się na blogu prof. Śliwerskiego.
Zachęcam do zapoznania się z tym wpisem.
seminariów profesorskich z prowadzonymi przez siebie pracami naukowymi.
Temat jego prezentacji będzie następujący: Polimerowe materiały kompozytowe wzmacniane włóknami w zbiornikach i innych konstrukcjach lekkich. Koncepcja własnego rozwoju naukowego i organizacyjnego
Spotykamy się on-line.
dyrektor Instytutu Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej
Ja zapamiętam go na zawsze, jak cieszył się pokazując mi w jednej ze swoich książek szacunkową masę wszystkich maszyn górnictwa odkrywkowego podaną w gramach. A, że część swoich prac składał w LaTeXu mogłem poznać Go bliżej.
Wspomnienie o profesorze Dionizym Dudku
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 8 maja 2020 r. o godz. 15:00 na cmentarzu przy ul. Grabiszyńskiej.
Na kolejnym seminarium Daniel Dobras, doktorant prof. Zbigniewa Zimniaka przedstawi prezentację zatytułowaną:
Aplikacja impulsów prądowych jako metoda zwiększenia efektywności procesów kształtowania plastycznego metali
Serdecznie zapraszamy