Szymon Duda podwójnie wyróżniony

Miło nam poinformować, że nasz doktorant, mgr inż. Szymon Duda znalazł się pośród tegorocznych laureatów Studenckiego Programu Stypendialnego zainicjowanego przez Prezydenta Wrocławia, a prowadzonego przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Otrzymał Stypendium im. Mariana Suskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych.

Warto dodać, że jest on jednym z 9 doktorantów Politechniki Wrocławskiej w gronie 23 wyróżnionych ze środowiska wrocławskiego.

Dowiedzieliśmy się również, że rozstrzygnięty został konkurs na stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisja Fulbrighta: Fulbright Junior Research Award. W konkursie wzięło udział 66 wnioskodawców. W wyniku procedury konkursowej obejmującej ocenę merytoryczną projektu przygotowaną przez 3 niezależnych ekspertów oraz rozmowę kwalifikacyjną z osobami, których wnioski otrzymały najwyższe noty, przyznano 14 nominacji, a jedną z nich uzyskał Szymon Duda.

Tematem rozprawy Szymona Dudy jest „Ocena wytrzymałości i trwałości zmęczeniowej struktur CFRP w warunkach nieproporcjonalnego wieloosiowego obciążenia” związana z zagadnieniami przewidywania trwałości zmęczeniowej powszechnie obecnych w wielu sektorach gospodarki struktur kompozytowych. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Grzegorz Lesiuk, prof. uczelni z Wydziału Mechanicznego.

Zainteresowania naukowe Szymona Dudy koncentrują się na problematyce degradacji zmęczeniowej oraz analizie uszkodzeń materiałów inżynierskich. W szczególności obejmuje takie zagadnienia, jak zjawisko zmęczenia oraz mechanizmy uszkodzenia w włóknistych materiałach kompozytowych w tym modelowanie; opis natury pękania nowoczesnych materiałów metalowo–włóknistych; analiza uszkodzeń w materiałach kompozytowych z wykorzystaniem emisji akustycznej; metoda elementów skończonych w modelowaniu zjawisk dekohezji materiałów hybrydowych; materiały hipersprężyste — modelowanie numeryczne.

Gratulujemy!