Budynek

Historię budynku B1 i to co się tam działo na samym początku opisuje dzieło wydane w roku 1911: „Einweihung der Institute für Hüttenkunde an der Kgl. Technischen Hochschule zu Breslau” dostępne ze stron Biblioteki Głównej.

Poniżej kilka zdjęć i rysunków naszego budynku.

Budynek Hutniczy należy do najstarszej, historycznej już części campusu Politechniki Wrocławskiej. Wybudowany został w latach 1905-1910 i oddany do użytku 1 października 1910 jako pierwsza część ówczesnej Technische Hochschule Breslau. Ze względu na walory architektoniczne znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.

b1__

b1___

Interesujące zdjęcia zawarte są również w najwiekszej chyba galerii zdjęć Wrocławia i Dolnego Śląska: Wroclaw.Dolny.Slask.pl Tu są archiwalne zdjęcia budynku B1.