11th Bohemian-Saxon-Silesian Mechanics Colloquium

Jedenaste spotkanie odbyło się 7 czerwca  2008.

Gospodarzami spotkania był Wydział Transportu i Komunikacji (Faculty of Transportation and Traffic Sciences) oraz Wydział Mechaniki i Budownictwa (Mechanical Engineering and Civil Engineering) Technicznego Uniwersztetu w Dreźnie.

Spotkanie poświęcone było szeroko rozumianym zagadnieniom transportu. Ale i tak największe wrazenie zrobiło znajdujace się na Wydziale ,,Zintegrowane Laboratorium Kolejowe” (Integriertes Eisenbahnlabor) zawierające 260 km torów (oczywiście w skali 1:200) oraz sporą ilość taboru kolejowego (w skali 1:76 – H0) oraz kompletne wyposażenie do sterowania.

Zastosowane technologie sterowania są identyczne z tymi stosowantmi w Niemczech (głównie w Saksoni) i obejmują urządzenia sterujące różnych typów począwszy od najstarszych (nastawnia mechaniczna) po najnowsze…

Program spotkania znajduje się na stronach WWW.